Често библиотеката на любимия на музиката напомня истинска сметища. Въпреки любовта към аудиото, да отделят много време за поставяне на нещата в ред в музикалната библиотека, ловът е далеч от всичко. Но рано или късно дойде време, когато потребителят реши да възстанови ред там. И редът на това място започва с правилните маркери. Правилният избор е използването на безплатната програма Mp3tag.

Mp3tag е многоезично приложение за свободен достъп, предназначено за редактиране на маркери на аудио записи. Противно на името си, той поддържа не само MP3, но и почти всички известни аудио формати. В допълнение към основната функция има и няколко допълнителни функции, които със сигурност ще задоволят тези, които искат да създадат добра аудио библиотека.

Пълен редактор на маркери

Mp3tag основен прозорец

Метаданните на всяка песен могат да бъдат редактирани според желанието на сърцето ви. Редакторът ви позволява да посочите:

  • Името;
  • Изпълнителят;
  • албум;
  • година;
  • Номерът на песента в албума;
  • Жанр;
  • коментирате;
  • Ново местоположение (т.е. преместване на песента);
  • Изпълнител на албума;
  • Композиторът;
  • Номер на диска;
  • Капак (капак).

Всичко това може да стане, като изберете желаната песен, редактирате данните в лявата част на прозореца и запазвате промените. Можете да добавяте, променяте и изтривате отделни маркери без никакви ограничения.

Удобно сортиране на файлове

Сортиране на файлове в Mp3tag

Когато сте добавили няколко файла в списъка като таблица, можете да получите информация за всяка песен, като кодек, битрейт, жанр, формат (в програмата се нарича "маркер"), път и т.н. Общо 23 колони.

Всички те са представени под формата на колони. Чрез избраната опция можете да сортирате песните в списъка. Така че ще бъде много по-удобно да редактирате, особено ако имате нужда от няколко редакции на песни в даден момент. Между другото, можете да редактирате няколко аудио записи наведнъж, като изберете всеки от тях чрез Ctrl + левия бутон. В този случай полето за редактиране ще бъде нещо като това:

Едновременно редактиране в Mp3tag

Всички колони могат да се обменят помежду си и можете също така да изключите показването на ненужни колони чрез Изглед > Конфигуриране на графи .

Редактиране на партиди

Ако имате голяма библиотека, не искате всеки да се занимава с всеки файл поотделно. Този урок може да бъде по-вероятно да отчужди и да доведе до факта, че потребителят напълно ще се откаже от редактирането на абстракт "след това някой ден". Следователно, програмата има възможност за групово редактиране на файлове, което позволява за няколко секунди да конвертирате необходимия брой песни.

Конвертирането се осъществява с помощта на заместители като % album% , % artist% и т.н. В името на файла можете да добавите необходимата ви информация, например кодек или битрейт, свойства на файловете и всичко в този дух. Това може да стане чрез секцията с меню "Трансформации" .

Редовни изрази

Редовни изрази в Mp3tag

Секцията с менюта "Действия" ви позволява да работите с така наречените регулярни изрази. Те ще опростят допълнително редактирането на маркерите, ако става дума за промяна на имената на песните. С тяхна помощ можете да стандартизирате песните с едно кликване върху посочените параметри.

Например, имате много песни, чиито имена са написани с малки букви. Ако изберете "Actions" > "Case conversion" , всички думи от предварително избрани песни ще бъдат изписани с големи букви. Също така можете да персонализирате определени действия, например, да промените винаги "dj" на "DJ", "Feat" на "feat", "_" на "" (т.е.

Чрез "Действия" можете по ваше усмотрение да промените писането на всички песни така, както искате. И това наистина е важна и полезна функция за онези, които искат да обединяват имената на песните.

Изтегляне на маркери от интернет

Импортиране на маркери в Mp3tag

Друга полезна и важна функция, която не е във всеки редактор на програми, е вносът на метаданни от онлайн услугите. Mp3tag поддържа Amazon, discogs, freedb, MusicBrainz - най-големите онлайн източници с артисти и техните албуми.

Този метод е чудесен за песни без заглавия и не губи време за ръчно въвеждане на текст. По-често, потребителите получават данни от freedb (база данни на CD tracklists). Това може да стане по няколко начина: чрез диск, поставен в CD / DVD устройството, чрез дефинирането на избраните файлове, чрез въвеждане на идентификатора на базата данни и чрез резултатите от търсенето в Интернет. Алтернатива на тази услуга са останалите изброени по-горе.

Изтеглянето на маркери ще премахне необходимостта от търсене на корици, дати на пускане и друга информация, която не присъства във всички метаданни на аудио библиотеката на потребителя.

достойнство

  1. Прост и лесен интерфейс;
  2. Пълен превод на руски;
  3. Разширени опции за редактиране на маркери;
  4. Местна работа;
  5. Пълна поддръжка за Unicode;
  6. Наличие на функция за експортиране на метаданни в HTML, RTF, CSV;
  7. Възможност за редактиране на произволен брой песни наведнъж;
  8. Поддръжка на скриптове;
  9. Поддръжка на най-популярните аудио формати;
  10. Работа с плейлисти;
  11. Онлайн импортиране на обложки и други метаданни;
  12. Безплатно разпространение.

недостатъци

  1. Няма вграден плейър;
  2. За да работите с приложението в съвършенство, ще са необходими определени умения.

Mp3tag е наистина страхотна програма за редактиране на аудио метаданни. Той ви позволява да работите с всяка аудио писта самостоятелно и на партиди. Огромни възможности за редактиране и възможност за изтегляне на тагове с пълна автоматизация на попълване на полетата - само за това може да се постави голям плюс. Накратко, всички, които искат да поставят нещата в ред в своята библиотека с музика с докосване на перфекционизъм, да намерят по-добра програма, ще бъдат трудни.

Свали Mp3tag безплатно

Изтеглете последната версия на програмата от официалния сайт