Едно от устройствата, които замениха смартфоните, бяха бюджет на преносими играчи и частично среден ценови сегмент. Някои телефони по принцип пускат функцията за възпроизвеждане на музика на второ място след обажданията (продукти на Oppo, BBK Vivo и Gigaset). За потребителите на устройства от други производители има начин да подобрите звука, като използвате една от програмите за еквалайзери.
съдържание
Интересно и функционално приложение, което може да промени звука на вашето устройство. Дизайнът и интерфейсът са направени в стил на шумоморфизъм, имитирайки физическите еквалайзери на звукозаписното студио.
Характеристиките включват не само реалния еквалайзер (5-лентов), но и усилвателят на ниски честоти, подобряването на силата на звука и ефектите на виртуализатора. Показва се спектрограмата на звука. Има 9 предварително зададени позиции на еквалайзера (класически, рок, поп и др.), Поддържат се и предварителни настройки на потребителите. Приложението се управлява чрез приспособлението. Продуктовите възможности на Dub Studio Productions са напълно безплатни, но има вградена реклама.
Изтегляне на еквилайзер (Dub Studio Productions)
Не толкова отделен еквалайзер, като играч с разширени функции за подобряване на звука. Изглежда стилен, възможностите също са обширни.
Еквалайзерът в това приложение вече не е 5, а 7 ленти, което ви позволява да прецизирате звука сам за себе си. Налични и предварително зададени стойности, които можете да редактирате или добавите неограничен брой от тях. Има и усилвател на баса (работи обаче, не е забележимо). Освен това можете да активирате опцията Fader, която ще превърне преходите между песните незабележими. Към функциите на играча се добавят директно онлайн възможности (търсене на клип и текстове на песента). Всички гореспоменати чипове са достъпни безплатно, но в приложението има реклама, която може да бъде изключена за пари. Няма руски език.
Друго отделно приложение е честотния усилвател. На него се отдава много оригинален подход към външния вид и интерфейса - програмата се изпълнява под формата на изскачащ прозорец, симулиращ реален еквалайзер.
Въпреки това, в тези възможности това приложение не е толкова оригинално - класическите 5 честотни ленти (10 вградени настройки с възможност за добавяне на ваши собствени), усилвател на басите и 3D виртуализиране, направени под формата на въртящи се дръжки. В безплатната версия ефектът е само един, други в платената Pro версия. В безплатната версия има и реклама.
Изтегляне на еквалайзер (Coocent)
Играчът с възможността да коригира звука за себе си от Dub Studio Productions, разработчиците на по-горе Equalizer. Стилът на изпълнение за това приложение е същият.
Функционалността изобщо не се различава от гореспоменатия продукт: същият 5-лентов еквалайзер с предварително зададени настройки, бас усилвател и настройка на виртуализатора. От новото - имаше настройка на стерео ефекта, което ви позволява да промените баланса между каналите или дори да включите моно звуковия режим. Моделът за осигуряване на приходи също не се е променил - изключително чрез реклама, без платена функционалност.
Друг представител на "изскачащите" еквалайзери, предназначени да работят по двойки с играч от трета страна. Има хубав дизайн, нещо подобно на продуктите на известния Маршал.
Набор от налични опции е познат и не се откроява. В присъствието на класически 5 ленти, усилвател на звук и виртуализация. Предпочитанията на потребителите се поддържат, които могат да бъдат импортирани на други устройства. Характерна особеност на Music Hiro Equalizer е управлението на възпроизвеждането от вашия собствен прозорец, без да се налага да отваряте главния плейър. Нека приложението да е функционално и сравнително лошо, но е достъпно безплатно. Рекламата обаче не може да се измъкне.
Изтегляне на Music Hero Equalizer
Изпъкнете с приложението си с малък размер. Дизайнът и интерфейсът са минималистични, като ясно следват указанията на Google за дизайна на материалите.
Наборът от налични опции не се отличава като забележителен - усилвател с ниска честота, ефекти за 3D виртуализация и 5 налични за промяна на честотите на еквалайзера. И това приложение се отличава от принципа на работа: той може да прихване сигнала към изхода, така че ще работи на устройства без конектор 3.5, който свързва пълните слушалки през USB тип C. Съответно това е единственото приложение, което не изисква корен, който да променя звука когато използвате външен усилвател. Функциите са безплатни, но има ненатрапчива реклама.
Разбира се, има и други начини за подобряване на звука на вашия смартфон. Те обаче изискват намеса в операционната система (персонализирани ядра като Boeffla за Samsung) или наличието на root access (двигател ViPER4Android или Beats audio engine). Така че описаните по-горе решения са най-добри по отношение на съотношението "изразходвано усилие е резултат".