Windows Defender, интегриран в десетата версия на операционната система, е повече от достатъчно антивирусно решение за средния потребител на компютър. Той е неизискващ ресурс, лесен за конфигуриране, но, както повечето програми от този сегмент, понякога е погрешен. За да предотвратите неверни положителни резултати или просто да защитите анти-вируса от конкретни файлове, папки или приложения, трябва да ги добавите към изключенията, които ще обсъдим днес.
Ако използвате Windows Defender като основен антивирус, той винаги ще работи във фонов режим, което означава, че можете да го стартирате чрез пряк път, намиращ се в лентата на задачите или скрит в системната лента. Използвайте го, за да отворите настройките за защита и преминете към инструкциите по-долу.
За да добавите процес, трябва да въведете неговото точно име,
и за файлове от определен тип, предписват тяхното разширение. И в двата случая, след като посочите информацията, трябва да кликнете върху бутона "Добавяне" .
Съвет: Ако често трябва да работите с инсталационните файлове на различни приложения, различни библиотеки и други софтуерни компоненти, препоръчваме ви да създадете отделна папка за тях на диска и да я добавите към изключенията. В този случай защитникът ще заобиколи съдържанието му.
Вижте също: Добавяне на изключения в популярната антивирусна програма за Windows
След като прочетете тази малка статия, научихте как да добавяте файл, папка или приложение към стандартните изключения. за Windows 10 Defender. Както виждате, това не е нищо сложно. Най-важното е, че не изключвайте от сканирания диапазон на този антивирусен онези елементи, които могат да причинят потенциална повреда на операционната система.