Преди да започнете да работите с Adobe Photoshop на своя компютър, първо трябва да конфигурирате правилно този графичен редактор за вашите нужди. По този начин Photoshop в бъдещата работа няма да причини никакви проблеми или трудности, защото обработката в този вид програма ще бъде ефективна, бърза и проста.

В този материал ще можете да се запознаете с процеса, като например настройването на Photoshop CS6. Така че, нека да започнем!

основен

Отидете в менюто "Редактиране - Настройки - Общи" . Ще видите прозореца за настройки. Ще се справим с възможностите, които имаме там.

nastroyki-fotoshopa

Цветова палитра - не превключвайте от Adobe ;

Palette HUD - оставете "колелото на тона на цвета" ;

Интерполация на изображението - активирайте "Bicubic (най-добре за намаляване)" . Доста често е необходимо да направите изображение по-малко, за да го подготвите за публикуване в мрежата. Ето защо трябва да изберете този режим, който е създаден специално за това.

nastroyki-fotoshopa-2

Да разгледаме другите параметри, които са налице в раздела "Основни" .

Тук можете практически да оставите всичко непроменено, с изключение на елемента "Промяна на инструмента с клавиша Shift" . Обикновено, за да промените инструмента в един раздел на лентата с инструменти, можем да натиснем клавиша Shift и с него клавишната комбинация, присвоена на този инструмент.

Това не винаги е удобно, защото от тази точка може да се премахне отметка и можете да активирате този или онзи инструмент само с натискане на един горещ бутон. Това е доста удобно, но не е необходимо.

Освен това в тези настройки има елемент "Мащаб с колелцето на мишката". Ако желаете, можете да маркирате този елемент и да приложите настройките. След като завъртите колелото, мащабът на снимката ще се промени. Ако тази функция ви интересува, проверете съответното поле. Ако все още не е инсталиран, а след това да увеличите изображението, трябва да задържите бутона ALT и само тогава да завъртите колелцето на мишката.

nastroyki-fotoshopa-3

интерфейс

Когато са зададени основните настройки, можете да отидете до елемента "Интерфейс" и да видите функциите му в програмата. В основните настройки за цветовете е по-добре да не променяте нищо, а в "Граница" е необходимо да изберете всички елементи като "Да не се показва" .

nastroyki-fotoshopa-4

Какво ще получим по този начин? Чрез стандарта на ръбовете на снимката се изчертава сянка. Това не е най-важният детайл, който, въпреки красотата, отвлича вниманието и създава допълнителни проблеми в хода на работата.
Понякога има объркване, дали всъщност има определена сянка, или просто ефектът от програмата.

За да избегнете това, препоръчваме ви да изключите дисплея на сенките.

След това в "Опции" трябва да поставите отметка в квадратчето до "Автоматично показване на скритите панели" . Други настройки не трябва да се променят тук. Не забравяйте също така да проверите дали езикът на програмата е указан за Вас и дали е избран размерът на шрифта, който ви е удобен в менюто.

nastroyki-fotoshopa-5

Обработка на файлове

Нека да преминем към елемента "Работа с файлове" . Настройките за запазване на файлове най-добре остават без никакви промени.

В настройките за съвместимост на файловете изберете елемента "Увеличаване на съвместимостта на PSD и PSB файлове" , задайте параметъра "Винаги" . В този случай Photoshop няма да направи заявка, докато запазва за това дали си струва да увеличи съвместимостта - това действие ще се извърши автоматично. Останалите елементи са най-добре оставени както е, без да променят нищо.

nastroyki-fotoshopa-6

продуктивност

Да разгледаме параметрите за ефективност. В конфигурацията на използването на паметта можете да конфигурирате разпределената RAM специално за програмата Adobe Photoshop. По правило мнозинството предпочита да избере най-високата възможна стойност, така че в хода на следващата работа да бъде възможно да се избегне възможно спиране.

nastroyki-fotoshopa-7

Елементът за настройки "История и кеш" също се нуждае от малки промени. В "История на действието" най-добре е да зададете стойност, равна на осемдесет.

В хода на работата, поддържането на дълга история на промените може да помогне много. По този начин няма да се страхуваме да правим грешки в работата, защото винаги можем да се върнем към по-ранен резултат.

Една малка история на промените няма да бъде достатъчна, минималната стойност, която ще бъде удобна в работата, е около 60 точки, но колкото повече, толкова по-добре. Но не забравяйте, че този параметър може да зареди системата малко, когато изберете този параметър, помислете за силата на компютъра.

nastroyki-fotoshopa-8

Елементът за настройки "Работни дискове" е от особено значение. Препоръчително е да не изберете диск на системата "C" като работен диск. Най-добре е да изберете диска с най-голямо свободно пространство в паметта.

nastroyki-fotoshopa-9

Освен това, в настройките на графиките за обработка на процесори, трябва да активирате изобразяването на OpenGL . Тук можете също да направите настройки в "Разширени настройки" , но тук все още е за предпочитане режим "Нормален" . "

курсори

След като настроите ефективността, можете да отидете в раздела "Курсори", можете да я конфигурирате тук. Можете да направите достатъчно сериозни промени, които обаче работата няма да се отрази.

nastroyki-fotoshopa-10

Цветово покритие и прозрачност

Има възможност за задаване на предупреждение в случай на излизане извън границите на покритие на цветовете, както и показване на самата зона с прозрачен фон. С тези настройки можете да играете, но те няма да повлияят на ефективността.

nastroyki-fotoshopa-11

Мерни единици

Тук можете също така да персонализирате правило, колони с текст и стандартна разделителна способност за новосъздадени документи. В състава на комплекта е най-добре да изберете дисплея в милиметри, за предпочитане е "Текст" да се зададе "пиксел" . Това ще определи точно размера на буквите в зависимост от размера на изображението в пиксели.

nastroyki-fotoshopa-12

ръководства

Елементът за настройки "Ръководства, решетки и фрагменти" е персонализиран за конкретни нужди.

nastroyki-fotoshopa-13

Външни модули

В този момент можете да промените папката за съхранение на допълнителни модули. Когато добавите допълнителни приставки към нея, програмата ще се свърже с тях там.

Елементът "Разширяващ се панел" трябва да има всички активни квадратчета за отметка.

nastroyki-fotoshopa-14

шрифтове

Незначителни промени. Не можете да правите никакви промени, оставяйки всичко такава.

nastroyki-fotoshopa-15

3D

Разделът "3D" ви позволява да правите настройки за работа с 3D изображения. Тук трябва да зададете процента на използването на видео памет. Най-добре е да зададете максимална употреба. Има настройки за рендиране, качество и подробности, но те най-добре остават непроменени.

След като завършите настройките, кликнете върху бутона "OK".

Изключете известията

Крайната настройка, която заслужава специално внимание, е възможността да изключите различни уведомления във Photoshop. Първо кликнете върху "Редактиране" и "Конфигуриране на цветовете" , след което трябва да махнете отметката от квадратчето до "Попитайте при отваряне" и "Попитайте при поставяне".

Непрекъснато изскачащи известия - това намалява използваемостта, защото е необходимо непрекъснато да ги затваряте и да потвърдите, като използвате клавиша "OK" . Ето защо е по-добре да направите това в настройката и да опростите живота си по време на следващата работа с изображения и снимки.

nastroyki-fotoshopa-16

След като сте направили всички промени, за да влязат в сила, трябва да рестартирате програмата - са настроени основните настройки за ефективно използване на Photoshop.

Сега лесно можете да започнете работа с Adobe Photoshop. По-горе бяха представени основните промени в параметрите, които ще помогнат да започнете да работите в този редактор.