Никой не е имунизиран срещу случайно изтриване на файлове. Това може да се случи по няколко причини - носителят на информация може да бъде физически повреден, злонамереният процес, пропуснат от антивирусната програма и защитната стена, може да има ефект или детето да стигне до работния компютър. Във всеки случай първото нещо, което трябва да направите с почистваната медия, е да изключите всяко влияние върху нея, да не инсталирате програми или да копирате файлове. За да възстановите файловете, трябва да използвате специализиран софтуер.
R-Undelete е много интересна програма за сканиране на всякакви носители (вградени и сменяеми) за търсене на изтрити файлове. Тя внимателно и отговорно ще прегледа всеки байт данни и ще даде подробен списък на намерените обекти.
Програмата може и трябва да се използва възможно най-скоро след изтриването на файловете или веднага след откриването на загубата. Това значително ще увеличи шансовете за възстановяване на информация.
съдържание
Важно е да знаете точно кой диск, флаш памет или информация за дяловете е включена. R-Undelete ще покаже всички налични места в компютъра на потребителя, те могат да бъдат отбелязани избирателно или всички наведнъж, за най-подробна проверка.
Ако данните бяха изтрити съвсем наскоро, има смисъл да се използва първият метод - Бързо търсене . Програмата бързо ще прегледа последните промени в медиите и ще се опита да намери следи от информация. Проверката отнема само няколко минути и дава общ преглед на състоянието на отдалечената информация на носителя.
Въпреки това, както показва практиката, Бързото търсене не предоставя изчерпателни резултати. Ако информацията не е намерена, можете да се върнете на една стъпка и да сканирате носителя с Разширено търсене . Този метод разглежда не само последната променена информация, но и засяга като цяло всички данни, които сега са на медиите. Обикновено, когато използвате този метод, има относително по-голямо количество информация, отколкото при бързо търсене.
Подробните настройки за сканиране ще опростят значително програмата, за да намерят подходящата информация. Идеята на програмата е, че по подразбиране тя търси строго дефинирани файлови разширения, най-често най-често срещаните. Това помага да се изключат фалшиви или празни файлове от резултатите. Ако потребителят сигурно знае какви данни да търси (например колекцията от снимки е изчезнала), тогава можете да посочите само разширения .jpg и други в търсенето.
Възможно е също така да се запазят всички резултати от сканирането във файл за гледане по друго време. Можете ръчно да зададете местоположението на файла.
Всички открити данни се показват в много удобна таблица. Първоначално възстановените папки и подпапки са показани в лявата част на прозореца, а откритите файлове се показват в дясно. За да се опрости организацията на получените данни, те могат да бъдат организирани:
- структурата на диска
- по разширение
- време за създаване
- промяна на времето
- последното време за достъп
Информация за броя на намерените файлове и техния размер също ще бъде на разположение.
- напълно безплатно за домашния потребител
- много прост, но ергономичен интерфейс
- програмата е изцяло на руски език
- добро възстановяване на данни (на флаш устройство, където файловете бяха унищожени и презаписани 7 (!) Times, R-Undelete успя да възстанови частично структурата на папките и дори да покаже правилните имена на някои файлове - бележка автор ) .
Основните врагове на програмите за възстановяване на файлове са разрушители на време и файлове. Ако медиите често се използват след загуба на данни или са били специално разрушени от шредера на файлове - шансът за успешно възстановяване на файлове е много малък.
Изтеглете последната версия на програмата от официалния сайт