Безжичните мрежи, независимо от тяхното удобство, не са лишени от някои заболявания, което води до усложнения под формата на всякакви проблеми, като например липса на връзка или връзка с точка за достъп. Симптомите са различни, основно е безкрайно получаване на IP адрес и / или съобщение, че няма начин да се свържете с мрежата. Тази статия е посветена на обсъждането на причините и решаването на този проблем.
съдържание
Проблеми, които водят до невъзможността за свързване на лаптопа към точката за достъп, могат да бъдат причинени от следните фактори:
Преди да започнете да решавате проблема по друг начин, опитайте да деактивирате защитната стена (защитна стена), ако е инсталирана на вашия лаптоп. Може би блокира изхода към мрежата. Това може да бъде улеснено от програмните настройки.
Това е второто нещо, на което трябва да се обърне внимание след антивирусната програма. Възможно е да сте въвели неправилно защитния код. Разпръскването от време на време изпреварва всички потребители. Проверете разположението на клавиатурата, за да видите дали Caps Lock е активиран. За да избегнете попадането в такива ситуации, променете кода на цифровото, така че ще бъде по-трудно да направите грешка.
Подобен филтър позволява допълнително увеличаване на сигурността на мрежата чрез добавяне към списъка с разрешени (или забранени) MAC адреси на устройства. Ако тази функция е налице и е активирана, може би вашият лаптоп не може да бъде удостоверен. Това важи особено, ако се опитвате да се свържете от това устройство за първи път.
Решението е следното: направете MAC на лаптопа в списъка на разрешените в настройките на маршрутизатора или напълно деактивирайте филтрирането, ако е възможно и приемливо.
В настройките на маршрутизатора можете да зададете режима на 802.11n , който не се поддържа от лаптопа, или по-скоро в него е вграден безжичен адаптер WI-FI. За да разрешите проблема, ще ви помогне да превключите в режим 11 bgn , в който повечето устройства могат да работят.
На следващо място, нека разгледаме примера, в който се използва лаптоп като точка за достъп. Ако се опитате да свържете други устройства към мрежата, тя ще бъде постоянно удостоверена или просто ще се появи диалогов прозорец с грешка при свързването. За да разрешите такъв проблем, трябва да конфигурирате настройките за мрежова връзка на лаптопа, от който планирате да разпространявате интернет.
След тези действия мрежата ще стане обществена, както се вижда от съответния надпис.
например:
Отваряме свойствата на тази връзка (PCM - "Properties" ), която е означена като домашна мрежа в стъпка 3 . След това изберете компонента с име "IP версия 4 (TCP / IPv4)" и от своя страна отидете на неговите свойства. Появява се прозорецът за настройки за IP и DNS. Тук преминаваме към ръчно въвеждане (ако е избрано автоматично) и въведете адреси. Aipi трябва да се предписва като: 192.168.0.2 (последната цифра трябва да бъде различна от 1). Като CSN можете да използвате публичния адрес на Google - 8.8.8.8 или 8.8.4.4.
services.msc
Следните елементи подлежат на проверка:
Кликнете два пъти върху името на услугата, като отворите нейните свойства, за да проверите вида на стартирането.
Ако не е "Автоматичен" , то трябва да бъде променен и рестартиран.
Не забравяйте да настроите споделен достъп за новосъздадената връзка (вижте по-горе).
Когато всички комуникационни средства са изчерпани, трябва да помислите за физическата неизправност на WI-FI модула или маршрутизатора. Проверете диагностика само в сервизния център и там, за да извършите подмяна и ремонт.
В заключение, отбелязваме, че "лечението за всички болести" е преинсталацията на операционната система. В повечето случаи след тази процедура проблемите с връзките се губят. Надяваме се, че това няма да стане, а информацията, дадена по-горе, ще помогне да се коригира ситуацията.