Поточните услуги доминират на музикалния пазар в продължение на много години и това има много логично обяснение. Всяко от тези решения, независимо кой е разработен, предлага на своите потребители възможността бързо и удобно да търсят любимата ви музика, да я слушат и да я изтеглят. Тези услуги позволяват, както каза Стив Джобс, да имате в джоба си цялата музика на света. Почти около въображението на компанията му - приложението Apple Music за Android - ще говорим днес.
съдържание
Функцията убиец на всяка услуга стрийминг за слушане на музика е част от лични препоръки. И с продуктите на Apple те са наистина персонализирани и добре приспособени към индивидуалните предпочитания на всеки потребител, тъй като се основават на историята на слушането, като щракнете върху Like / Dislike, превключване, пропускане на песни и други фактори. Препоръките се актуализират ежедневно, но обемът на офертите е много оскъден в сравнение с Spotify и Google Play Музика. Последното, между другото, индивидуалните оферти се актуализират няколко пъти на ден, като се отчита времето на деня и местоположението на потребителя.
И все пак, говорейки за препоръките в Apple Music, не е възможно да не споменаваме цялото съдържание, което е включено в тях. В секцията "За теб" можете да намерите плейлисти и албуми на определен ден. Вторият се разделя на категории, създадени въз основа на предишни опити. Например, ден преди вчера слушахте Джейми XX, а сега Apple ви предлага да се запознаете с албумите на артисти като него. Подобно на музикалните жанрове: слушайте нещо от алтернативата - запазете няколко албума от този или сродни жанрове. Освен това, като отворите страницата на всеки художник, в долната му част ще видите списък на тези, които работят в една и съща или близка посока.
Както споменахме по-горе, препоръките, съдържащи се в раздела "За теб", съдържат плейлисти, чийто асортимент се актуализира ежедневно. Те обикновено могат да бъдат разделени на две категории - тематични или жанрови колекции и плейлисти за конкретни изпълнители. Първият може да включва предложения за определен жанр / година (пример: "Indie hits 2010") и някакъв вид "hodgepodge" (пример: "Празнично настроение", съдържащо музика, която определя подходящото настроение).
Плейлистите на изпълнители, от своя страна, могат допълнително да бъдат разделени на няколко подкатегории.
Това са основните, но не и единствените подкатегории на "Плейлисти от художници" , всички те се редуват в зависимост от това какво и кога сте слушали. Откриването на който и да е от тези плейлисти, можете да намерите други, подобни на него като конкретни художници, и по принцип в посока. Подобен резултат може да се получи чрез полето за търсене, като отидете на страницата на конкретен изпълнител и изберете категорията "Плейлисти" .
Има съвсем различна категория плейлисти - това са плейлисти, създадени от представители на Apple или независими куратори на музика. В съответната секция на раздела "Преглед" можете да намерите "Избрани плейлисти" (например с нововъведения), селекции под "Професии и настроение" , "Плейлисти от изпълнители" (както в препоръките, само в много по-голям обем). Отделно представени плейлисти за конкретни музикални жанрове и тези, създадени от кураторите. Разбира се, можете сами да създадете плейлисти. Те могат да се споделят и с други потребители, както можете и да слушате какво са създали другите.
"Нова музика" е част от приложението Apple Music, където можете да се запознаете с всички нови продукти. Тук можете да намерите не само албуми и сингли, но и нови видеоклипове, както и плейлисти, включително свежи музикални композиции. Сред последните има не само общи "Best New" , но и плейлисти с нови песни в рамките на конкретни музикални жанрове / проекти.
За да бъде в крак с не само новите продукти, но и цялото това, което се случва на музикалния пазар и кой е най-популярният, Apple предлага на своите потребители много актуални колекции в раздела "Топ класации" . Тук са най-популярните песни, които слушат / изтеглят / купуват по-често и най-вече музикални албуми (подобни критерии за подбор), както и плейлисти и видеоклипове, които отбелязват най-голям брой прослушвания и изгледи.
По-горе, ние многократно споменахме наличието на видеоклипове в една или друга секция на Apple Music, а да, в приложението те са представени заедно с аудио записи.
Не всяко стрийминг услуга може да се похвали с наличието на такова съдържание. Някой ще каже, че е много по-лесно и по-познато да гледате видеоклипове YouTube , и това е вярно, тъй като видео плейърът тук няма удобство, но в Apple Music това е допълнителна, а не основна функция. И все пак, това не беше без приятни черти - те са обсъдени по-долу.
Много музикални изпълнители представят своите песни, албуми и клипове изключително в Apple Music, а някои от тях никога не надхвърлят границите на въпросната услуга. В допълнение към видеоклиповете за песни можете да намерите концерти на редица артисти, документални филми (например за създаване на конкретен албум или подготовка за изпълнение) в приложението.
Наскоро Apple притежава правата на популярното шоу "Karpul Karaoke" в САЩ, което можете да откриете и видите само на тази платформа. Друга ексклузивна музика на Apple е представянето на Planet of Applications (като X-Factor от света на технологиите), където музикантите и представителите на ИТ индустрията помагат на стартиращите фирми да превърнат идеите си в реалност.
Connect е вид социална мрежа, насочена към артистите и техните фенове. Както е планирано от Apple, използвайки тази функция, творците и слушателите могат да общуват помежду си, да публикуват ексклузивни материали, новини, да говорят за тяхната дейност, предстоящи проекти и изпълнения.
Connect не е спечелила голяма популярност сред музикалните изпълнители или техните фенове. И все пак тази "социална мрежа с разтегателен участък" присъства във въпросната стрийминг услуга, тя има определена аудитория, а самата Apple редовно съставя върхове от песни на базата си.
В допълнение към музикалните албуми, сингли, отделни песни, плейлисти и селекции, Apple Music има свое собствено радио. На базата на услугата има пълна радиостанция Beats 1, която има истинско студио, домакини, свои собствени програми и представления. Между другото, много художници "премиера" новите си продукти просто живеят. В допълнение към радиото в традиционното класическо разбиране на тази услуга, в приложението на Apple можете да намерите тематични жанрови радиостанции и директно бита 1 да бъдат изслушани и записани.
Освен това, Apple Music позволява на потребителите да слушат не само собственото си радио и колекциите, създадени на базата, но и да "пускат" собствените си радиостанции. Ако харесвате една или друга музикална композиция, можете буквално в няколко ленти на екрана на мобилно устройство да активирате базирано на него радио, в което ще се играят само подобни песни и те със сигурност ще ви бъдат приятни.
В арсенала на услугата за стрийминг на Apple има 45 милиона песни от артисти от цял свят и този впечатляващ брой непрекъснато нараства. Всяка песен, албум, плейлист или видеоклип, показана на отворените пространства на тази платформа, може да бъде добавена към вашата библиотека, за да имате бърз достъп до съдържанието, което харесвате.
Разбира се, не винаги, особено когато става въпрос за началния етап на използване на Apple Music, в списъка с препоръчителни песни можете да намерите това, което искате да слушате в момента. Само в такива случаи, както и когато само спонтанно искате да чуете нещо конкретно, можете да използвате функцията за търсене. Достатъчно е да въведете необходимата заявка в полето за търсене, достъпно от всяка секция на приложението, и веднага ще получите съдържанието, което ви интересува. За по-голямо удобство резултатите от търсенето се разделят на категории - изпълнител, песни, албуми, плейлисти.
Всички стрийминг услуги са проектирани да работят с активна интернет връзка, но ако говорим за пазарни гиганти, работещи чрез абонамент, тогава всяко съдържание, представено на техните отворени пространства, може да бъде изтеглено, за да слушате офлайн. Всеки музикален албум, отделен запис или цял плейлист, който сте добавили в библиотеката си, може да бъде запазен на мобилното ви устройство и да го слушате дори без връзка с интернет. Имайте предвид, че изтегленото съдържание ще бъде възпроизведено само в местното приложение, а трети играчи просто не го поддържат.
В настройките на Apple Music можете да посочите място за запазване на паметта на вътрешен или външен (SD карта) файлове на смартфон или таблет. Там можете също да посочите размера на кеша, който варира от 0 MB до 1 GB. Благодарение на кеширането, част от музиката, която сте слушали последно в приложението, е запазена в паметта на устройството. Той също така попада в секцията "Изтеглени" и остава там, докато кешът не бъде актуализиран.
Apple Music, както всички преки конкуренти, е платена услуга за стрийминг. Всички такива платформи работят в съответствие със същата схема - месечен и / или годишен абонамент. Платформата, която обмисляме, предлага три варианта:
Допълнителни условия за всеки от абонаментите можете да намерите на официалния уебсайт или в съответния раздел на мобилното приложение. Цените са за Русия, а в други държави те могат и ще бъдат различни.
Apple Music е една от най-младите, но в същото време е една от водещите стрийминг услуги на пазара. Нейната вече богата мултимедийна база непрекъснато се разраства, изпълва се, включително и изключително съдържание, а самото приложение е затрупано с нови функции и функции. Ако все още не знаете какъв вид услуга е, ние силно препоръчваме да опитате, особено след като има възможност за получаване на безплатен пробен абонамент за цели три месеца.
Изтеглете най-новата версия на приложението от Google Play Магазин