Потребителите, които току-що са започнали да изучават Photoshop, има много въпроси. Това е нормално и разбираемо, защото има нюанси без знанието, което просто не може да направи с тези, които искат да постигнат високото качество на работата си в Photoshop.
За такива, със сигурност важни, нюанси е растеризирането на образи. Нека новият термин не ви плаши - докато четете тази статия, лесно ще разберете всичко.
На първо място, разбираме, че има два вида цифрови изображения: вектор и растер.
Векторни изображения се състоят от прости геометрични елементи - триъгълници, кръгове, квадратчета, ромбоиди и т.н. Всички прости елементи във векторното изображение имат своите основни ключови параметри. Те включват например дължината и ширината, както и дебелината на граничните линии.
С растерни изображения всичко е много по-просто: те представляват множеството от точки, които сме свикнали да наричаме пиксели.
Сега, когато няма въпроси относно видовете изображения, можем да продължим с най-важното - растеризационния процес.
За да растеризирате изображение, трябва да превърнете картина, която се състои от геометрични елементи в една, която се състои от пиксели-пиксели. Растеризиране на изображението позволява на всеки графичен редактор, подобен на Photoshop, ако той поддържа работа с векторни изображения.
Трябва да кажа, че векторни изображения са много удобен материал, защото те са много лесни за редактиране и промяна в размера.
Но векторни изображения имат значителен недостатък: те не могат да използват филтри и много инструменти за рисуване. Следователно, за да може да се използва целият арсенал от графични редактори, векторни изображения трябва да бъдат растеризирани.
Растеризацията е бърз и много прост процес. Трябва да изберете слоя, с който искате да работите, в долния десен ъгъл на Photoshop.
След това кликнете върху този слой с десния бутон на мишката и изберете елемента "Rasterize" от менюто, което се появява .
След това ще се появи друго меню, в което вече можете да изберете всеки елемент, от който се нуждаем. Например, интелигентен обект, текст, запълване, форма и т.н.
Всъщност това е всичко! За теб вече не е тайна какви видове изображения са разделени, как и как трябва да бъдат растеризирани. Успех в работата си и разбиране на тайните на работата във Photoshop!