Една от почти легендарните игрови конзоли е Sega, разработена и издадена от едноименната компания. Понастоящем използването на самата конзола ще бъде проблематично не толкова поради особеностите на връзката, колкото заради трудности с закупуването на касети. Специално за такива случаи много независими разработчици за платформата Android създадоха съответните емулатори.
съдържание
В цялата история на Sega този префикс беше пуснат в няколко варианта, главно без обратна съвместимост. По същата причина статията ще се съсредоточи върху няколко програми, насочени към игри изключително за определен вид конзола.
Един от най-универсалните емулатори е RetroArch, който предоставя възможност за стартиране на игри от игрови конзоли като Nintendo, PS1, Sega и много други. В същото време се поддържат почти всички модели на Sega от Genesis (MegaDrive) до Saturn.
Програмата на правилното ниво поддържа рускоезичния интерфейс, което значително опростява взаимодействието с емулатора. В допълнение, приложението има много настройки, които ви позволяват да контролирате напълно играта чрез използването на кодове за мами и режима на игра „заедно“.
Самите игри се стартират предимно в хоризонтална форма и не реагират на въртенето на смартфона до друга позиция. Качеството на играта директно зависи от сглобката, изтеглена от интернет, поставена в специална папка. Можете да научите повече за използването на емулатора от една от връзките по-долу.
Можете да изтеглите приложението от официалната страница в магазина Google play Това обаче не гарантира стабилна работа на емулатора. Във връзка с тази функция не забравяйте да разгледате темата RetroArch във форума на w3bsit3-dns.com.
Изтеглете RetroArch от Google Play Store
Страница с RetroArch във форума на w3bsit3-dns.com
Този емулатор е създаден от китайски разработчик, но е преведен правилно на английски. С него можете да пускате игри, пуснати на игрови конзоли Sega System 1, System 16, както и на X-Board и Y-Board. Програмният интерфейс е направен възможно най-опростен, като напълно отговаря на предоставените функции.
По отношение на стартирането на игри, приложението работи по същия начин като преди обсъждания RetroArch. Достатъчно е да добавите BIOS и да отворите файла в поддържан формат, така че съответното меню да се появи на екрана.
Страница FBA4droid във форума на w3bsit3-dns.com
Друг преобладаващ универсален емулатор на различни игрови конзоли е ClassicBoy, който поддържа, обаче, само една версия на Sega - Genesis. Като цяло повечето игри бяха пуснати специално за тази конзола и следователно това няма да е голям проблем. Освен това приложението се справя с емулацията на повече от прилично ниво.
Програмата има огромен брой параметри за най-подробна конфигурация на приложението и стартиране на игри за лично удобство. Можете да контролирате почти всяка функция на емулатора, дори преди да изберете регион.
Игрите в ClassicBoy работят стабилно в хоризонтален режим и без загуба на качество, без да се изисква ръчно изтегляне и добавяне на файлове, с изключение на самите игри във формат GEN. Управлението почти не се различава от другите подобни програми, състои се от кръст и основните бутони, представени на стандартен геймпад от Sega.
Единствената трудност, свързана с този емулатор, е нестабилната работа на системата за запазване на играта. За истинските ценители на класиката това, напротив, ще бъде плюс, тъй като оригиналните конзоли нямаха обичайната функция за запазване.
Изтеглете ClassicBoy от Google Play Store
Страница ClassicBoy във форума на w3bsit3-dns.com
За разлика от предишните опции, AndroGens ви позволява да стартирате игри на платформата Android само от една игрова конзола - Sega Genesis. Програмистът не гарантира 100-процентов успех в обработката на файлове, но в същото време е осигурена поддръжка за повечето игри.
Интерфейсът и настройките в приложението не се различават много от другите аналози. Можете например да промените метода на въвеждане, вида на геймпада или да замените графичния филтър. Тези параметри нямат особено силен ефект върху играта.
Всяка игра започва по обичайния начин в хоризонтален режим, като веднага предоставя контролни бутони от класическия геймпад Sega. Освен това, за разлика от повечето подобни програми, бутоните тук имат по-стилизиран вид.
От горното меню в AndroGens можете да излезете от играта или да отворите главното меню. Използвайки този раздел, можете да запишете процеса на игра без необходимото „преминаване в даден момент“.
Страница на AndroGens във форума на w3bsit3-dns.com
Както в предишния случай, с помощта на приложението Gensoid можете да стартирате игри, пуснати изключително за игрови конзоли Sega Genesis (MegaDrive). Програмата има висока съвместимост с Android устройства и много бърза скорост. Освен това, Gensoid интерфейсът е максимално опростен до файловия мениджър, необходим за избор на GEN файлове.
Необичайно за този вид програми е отварянето на игрите във вертикален, а не в хоризонтален режим, само с три бутона за действие и кръст. Но дори и като се има предвид това, по време на проверката на приложението не бе открита нито една игра, която да има трудности при управлението или стартирането.
Приложението реагира перфектно на акселерометъра на смартфона, така че по всяко време можете да преминете към желания режим. Това обаче може да се превърне в проблем със случайни завои на смартфона, тъй като изображението на екрана ще се изкриви до следващото стартиране на играта.
Страница на форума на Gensoid w3bsit3-dns.com
Следващият емулатор в нашия списък отново е предназначен за игри за определен тип конзола, но този път това е Sega Saturn. Тази игрална конзола беше пусната по-късно от класическата Genesis и е донякъде разширена по отношение на качеството на играта. Това се отразява и на размера на изображенията, които в случай на Yaba Sanshiro могат да достигнат повече от 500 MB.
Приложението като цяло е по-взискателно към характеристиките на устройството с Android, например, за да стартирате играта с по-добро качество, ще ви трябва OpenGL ES 3.x., в противен случай може да има проблеми с производителността. В същото време настройките на програмата ви позволяват да конфигурирате много функции по отношение на качеството.
Изтеглете Yaba Sanshiro от Google Play Store
Страница Yaba Sanshiro във форума на w3bsit3-dns.com
Последният емулатор в тази статия е предназначен за стартиране на игри, написани за игрови конзоли Sega Saturn. Както и в предишния пример, приложението има високи изисквания към смартфон и на някои устройства с Android може да има затруднения с отварянето на файлове.
Разглеждайте тази програма само като резервна, защото за разлика от Yaba Sanshiro, софтуерната поддръжка е много ограничена. В същото време приложението поддържа няколко езика на интерфейса и осигурява редица настройки.
Страница Saturn.emu във форума на w3bsit3-dns.com
Използвайки представените емулатори, можете да стартирате и да се насладите на почти всяка стара игра, пусната в Sega и достъпна за изтегляне в Интернет. Тази опция, разбира се, е значително по-ниска от официалните препечатки поне по отношение на управлението, но всеки емулатор се справя със задачата си на приемливо ниво.