В природата има два вида графични адаптери: дискретни и интегрирани. Дискретно свързване към PCI-E съединителите и собствени гнезда за свързване на монитора. Интегрирана вградена в дънната платка или процесора.
Ако по някаква причина решите да използвате вграденото видео ядро, тогава информацията в тази статия ще ви помогне да направите това без грешки.
съдържание
В повечето случаи, за да използвате вградената графика, достатъчно е да свържете монитора към съответния съединител на дънната платка, след като извадите дискретната видеокарта от слота PCI-E . Ако няма съединители, не е възможно използването на вграденото видео ядро.
При най-неблагоприятния изход при превключването на монитора получаваме черен екран при зареждане, което показва, че вградената графика е деактивирана в BIOS на дънната платка или няма инсталирани драйвери за него или и двете. В този случай свържете монитора към дискретна видеокарта, рестартирайте и въведете BIOS .
След търсенето, намереният драйвер ще бъде инсталиран и след рестартиране можете да използвате вградената графика.
Ако мислите, че сте изключили вградената видеокарта, е по-добре да не го направите, защото в това действие няма много смисъл. При стационарни компютри, когато е свързан дискретен адаптер, вграденият адаптер се изключва автоматично, а на преносими компютри, оборудвани с превключваема графика, може напълно да доведе до невъзможност за работа на устройството.
Прочетете още: Превключване на видеокарти в лаптоп
Както можете да видите, не беше толкова трудно да свържете интегрираното видео ядро. Основното нещо, което трябва да запомните, е, че преди да свържете монитора към дънната платка, е необходимо да изключите дискретната графична карта от слота за PCI-E и да го направите, когато изключите захранването.