Почти всеки собственик на смартфон или таблет с Android OS съхранява доста лични, поверителни данни за него. Освен директно клиентски приложения (мигновени пратеници, социални мрежи), снимки и видеоклипове, които най-често се съхраняват в галерията, са особено ценни. Изключително важно е, че никой външен човек няма достъп до такова важно съдържание, а най-лесният начин е да се осигури подходяща защита чрез блокиране на зрителя - задаване на парола за стартиране. Става въпрос за това как да направим това, ще кажем днес.
Съдържанието
Най-много мобилни устройства с Android Независимо от техния производител, Галерия е предварително инсталирано приложение. Тя може да се различава външно и функционално, но за да я защити с парола, няма значение. Можем да разрешим текущия си проблем само по два начина - като използваме софтуерни инструменти на трети страни или стандартни софтуерни средства, а последните не са налични на всички устройства. Пристъпваме към по-подробно разглеждане на наличните опции.
Най- Google Play Market Има доста програми, които предоставят възможност за задаване на парола за други приложения. Като визуален пример ще използваме най-популярния от тях - безплатния AppLock.
Още подробности: Приложения за блокиране на приложения на Android
Останалите представители на този сегмент работят по подобен принцип. С тях можете да се запознаете в отделна статия на нашия уебсайт, линк към който е представен по-горе.
Изтеглете AppLock от Google Play Market
и когато се опитате да го стартирате, ще трябва да въведете ключ за шаблон.
Защитата на Android програмите с парола, независимо дали е стандартна „Галерия“ или нещо друго, с помощта на приложения на трети страни е доста проста задача. Но този подход има един общ недостатък - заключването работи само до момента, в който това приложение е инсталирано на мобилното устройство, а след отстраняването му изчезва.
На смартфони популярни китайски производители като Meizu и Xiaomi, има вграден инструмент за защита на приложения, който предоставя възможност за задаване на парола за тях. Нека покажем с техния пример как това се прави специално с „Галерия“ .
Xiaomi (MIUI)
На смартфоните на Xiaomi има доста предварително инсталирани приложения, а някои от тях никога няма да са необходими на обикновен потребител. Но стандартните средства за защита, предоставяне на възможност за задаване на парола, включително и на "Галерия" - това е, което трябва да решите нашия текущ проблем.
Ако желаете, можете да свържете информацията от тази секция на системата с Вашата Mi-сметка - това ще бъде полезно в случай, че забравите паролата и искате да я рестартирате. Освен това е възможно да се използва скенер за пръстови отпечатъци като средство за защита, което само по себе си ще замени кода.
Meizu (Flyme)
По същия начин ситуацията с мобилните устройства Meizu. За да зададете парола в „Галерия“, трябва да изпълните следните стъпки:
На устройства от други производители с черупки, различни от „чисти“ Android (например ASUS и техните ZEN UI, Huawei и EMUI), могат да бъдат предварително инсталирани и инструменти за защита на приложения, подобни на тези, описани по-горе. Алгоритъмът за използването им изглежда същият - всичко се прави в съответната секция с настройки.
Вижте също: Как да зададете парола за приложение в Android
Този подход към защитата на галерията има неоспоримо предимство пред това, което разглеждахме в първия метод - само лицето, което го инсталира, може да деактивира паролата, а стандартното приложение, за разлика от трети страни, просто не може да бъде изтрито от мобилно устройство.
Както можете да видите, няма нищо трудно да защитите с парола „Галерия“ на Android. И дори ако на вашия смартфон или таблет няма стандартни инструменти за защита на приложенията, решенията на трети страни го правят също толкова добре, а понякога дори по-добре.