Често се случва, че основните средства за демонстриране на нещо важно в презентацията не са достатъчни. В такава ситуация можете да помогнете за вмъкване на демонстрационен файл на трета страна - например видеоклип. Въпреки това е много важно да знаете как да го направите правилно.
съдържание
Има няколко различни начина за вмъкване на видео файл в гледната точка. В различните версии на програмата те са малко по-различни, но първо трябва да разгледате най-подходящите - 2016. Това е най-лесният начин да работите с клипове.
Още преди доста време обичайните полета за въвеждане на текст се превърнаха в съдържателна област. Сега в този стандартен прозорец можете да вмъкнете широка гама от обекти, като използвате основните икони.
Когато кликнете върху бутона "Преглед", се отваря стандартен браузър, който ви позволява да намерите необходимия ви файл.
За целта въведете името на желания видеоклип в низа за търсене.
Проблемът с този метод е, че търсачката работи неправилно и много рядко произвежда точно желаното видео, като вместо това предлага повече от сто други опции. Също така системата не поддържа вмъкване на директна връзка към видеоклип в YouTube
Проблемът е, че не всички сайтове могат да управляват системата и в много случаи ще причинят грешка. Например, когато се опитвате да добавите видео от VKontakte.
Това е най-простият и ефективен начин за добавяне. В много отношения той дори надминава следващия.
Алтернатива, която за много версии е класическа.
В останалата част процесът изглежда същият, както е описано по-горе.
Ако видеоклипът е налице на компютъра, можете да го вмъкнете много по-лесно - просто го плъзнете от папката в слайда в презентацията.
За да направите това, трябва да минимизирате папката в прозоречния режим и да я отворите в горната част на презентацията. След това можете просто да плъзнете видеоклипа до желания слайд.
Тази опция е най-подходяща за случаи, когато файлът е налице на компютъра, а не в Интернет.
След като приключите с вмъкването, можете да конфигурирате този файл.
Има два основни начина за това: "Форматиране" и "Възпроизвеждане" . И двете опции са в заглавката на програмата в секцията "Работа с видео" , която се появява само след като сте избрали вмъквания обект.
"Формат" ви позволява да правите стилистични корекции. В повечето случаи настройките тук ви позволяват да промените начина, по който самата вложка изглежда на слайда.
На първо място, потребителят може да персонализира допълнителни ефекти на дисплея - например, поставете симулация на монитора.
Също така можете да изберете в каква форма ще бъде клипът (например кръг или диамант).
Рамките и границите се добавят незабавно.
Разделът "Възпроизвеждане" ви позволява да персонализирате видеоклипа по същия начин, както музиката.
Прочетете още: Как да вмъкнете музика в презентация в PowerPoint
За да търсите тази част от параметрите, трябва да кликнете с десния бутон върху файла. В изскачащото меню можете да изберете опцията "Видео формат" , след което допълнителна област с различни настройки за визуален дисплей ще се отвори вдясно.
Струва си да се отбележи, че параметрите тук са много по-големи, отколкото в раздела "Форматиране" в раздела "Работа с видео" . Така че, ако имате нужда от по-фина настройка, трябва да отидете тук.
Има общо 4 раздела.
Струва си да се отбележи отделен панел с три бутона, които се появяват отделно от главното меню - отдолу или отгоре. Тук можете бързо да настроите стила, да отидете на инсталацията или да поставите стила на началото на видеоклипа.
Заслужава си да обърнете внимание и на по-старите версии на Microsoft Office, защото в тях някои аспекти на процедурата са различни.
По-ранните версии също се опитаха да добавят възможността за вграждане на видео, но тук тази функция не намери нормална производителност. Програмата работи само с два видео формати - AVI и WMV. И двамата изискват отделни кодеци, често бъги. По-късно, променените и модифицираните версии на PowerPoint 2003 значително подобриха стабилността на възпроизвеждането на клипове по време на гледане.
Тази версия е първата, която поддържа широка гама видео формати. Добавени са видове като ASF, MPG и други.
Също така в тази версия опцията за вмъкване бе поддържана по стандартния начин, но бутонът тук не се нарича "Видео" , а "Филм" . Излишно е да се каже, че нямаше проблем с добавянето на клипове от интернет.
За разлика от 2007, тази версия се е научила и как да се справи с FLV формата. В противен случай нямаше промени - бутонът се нарича "Филм" .
Но имаше и важен пробив - за първи път имаше възможност да добавите видео от интернет, по-специално от YouTube.
Допълнителна информация за процеса на добавяне на видео файлове към презентация в PowerPoint.
Това е всичко, което трябва да знаете за вмъкване на видео файлове в презентация в PowerPoint.