Понякога собственикът на печатащото устройство трябва да актуализира конфигурацията си. Въпреки това, някои софтуерни конфликти с предишни версии. Ето защо е логично първо да премахнете стария драйвер и само тогава да инсталирате новия. Целият процес се извършва в три прости стъпки, всеки от които пишем възможно най-подробно по-долу.
съдържание
В допълнение към причината, посочена по-горе, потребителите искат да деинсталират файловете поради ненужност или неточна работа. Следното ръководство е универсално и подходящо за абсолютно всички принтери, скенери или многофункционално оборудване.
Голяма част от разглежданите периферни устройства работят с операционната система, като използват собствения си собствен софтуер, чрез който се изпращат за печат, редактират документи и други действия. Следователно първо трябва да изтриете тези файлове. Можете да направите това, както следва:
Когато премахването приключи, рестартирайте компютъра и преминете към следващата стъпка.
Сега, когато собственият софтуер вече не се намира на компютъра, трябва да изтриете самия принтер от списъка с оборудване, така че да не възникват допълнителни конфликти при добавяне на ново устройство. Тя се извършва буквално в няколко действия:
Сега не е нужно да рестартирате компютъра, по-добре е да го направите след третата стъпка, затова нека се преминем към него веднага.
Печатният сървър в операционната система Windows съхранява информация за всички свързани периферни устройства. Има и активни драйвери, разположени там. За да деинсталирате напълно принтера, ще трябва да го премахнете. Направете следните манипулации:
printui /s
Сега остава да изчакате, докато драйверът бъде премахнат, и можете да рестартирате компютъра.
Това завършва премахването на стария драйвер за принтер. Инсталирането на най-новата версия трябва да върви без никакви грешки и за да няма проблеми, следвайте инструкциите, предоставени в статията на връзката по-долу.
Вижте също: Инсталиране на драйвери за принтера