Разработчиците на Photoshop ни предоставиха възможността да създаваме и редактираме текстове с помощта на нашата програма. В редактора можете да правите всякакви манипулации на надписите.
Можем да дадем на създадения текст дебелина, наклон, да се приведе в съответствие с краищата на документа и да го изберем за по-добро възприятие от зрителя.
Става въпрос за подчертаване на надписите върху изображението, които ще говорим днес.
Има много опции за избор на надписи в Photoshop. В рамките на този урок ще разгледаме някои от тях и в крайна сметка ще проучим техника, която ще позволи ... Все пак, всичко е наред.
Необходимостта от допълнително наблягане върху текста обикновено възниква, ако се слива с фона (бяло до светло, черно до тъмно). Учебните материали ще ви дадат няколко идеи (указания).
Субстратът е допълнителен слой между фона и надписа, което подобрява контраста.
Да кажем, че имаме тази снимка с някакъв надпис:
Получаваме текста, който изглежда много по-контрастен и изразителен.
Цветът и формата на субстрата могат да бъдат всичко, всичко зависи от нуждите и въображението.
Друга възможност е да симулирате облачно стъкло. Този метод е подходящ, ако фонът за текста е много оцветен, пъстър, с много тъмни и светли области.
Урокът: Създайте симулация на стъкло в Photoshop
В този прозорец изберете елемента "Вътрешна светлина" . Стилът се настройва по следния начин: размерът е избран така, че светлината да запълва почти цялото пространство на фрагмента, да прибави малко шум и да намали непрозрачността до приемлива стойност ("с око").
Тук можете също да изберете цвета на блясъка.
Такива субстрати правят възможно разделянето на текста в отделен блок, при подчертаване на неговия контраст и (или) значение.
Този метод ни позволява да изберете надписа под фон, като добавите различни стилове към текстовия слой. В урока ще използваме сянката и удара.
1. Като имате бял текст на светъл фон, извикайте стиловете (намиращи се в текстовия слой) и изберете елемента "Shadow" . В този блок настройваме отместването и размера, но можете да играете с други параметри. В случай, че искате да направите сянката бяла (светлина), променете режима на смесване на "Normal" .
2. Друг вариант е инсулт. Избирайки този елемент, можете да настроите размера на границата (дебелина), позицията (външна, вътрешна или централна) и нейния цвят. Когато избирате цвят, избягвайте твърде контрастни оттенъци - те не изглеждат много добре. В нашия случай е подходящ светъл сив цвят или нюанс на синьо.
Стиловете ни дават възможност да подобрим видимостта на текста на фона.
Често, когато поставяте надписи върху снимка, възниква ситуация: светъл текст (или тъмно) по дължината й попада както върху светлите участъци на фона, така и върху тъмните. В същото време част от надписа се губи, докато други фрагменти остават контрастни.
Перфектен пример:
Ако е необходимо, надписът може да бъде променен със стилове.
Както вече разбрахте, тази техника се прилага перфектно за черно-бели изображения, но също така можете да експериментирате с цветни.
В този случай, стилизираният и коригиращ слой "Цвят" с режима "Мека светлина" или "Припокриване" е бил приложен към обезцветения надпис. Изрязаният слой бе променен чрез натискане на CTRL + SHIFT + U и всички останали действия бяха направени.
Урокът: Корекционни слоеве във Photoshop
Както можете да видите, регулиращият слой е "завързан" на слоя с надписа. Това става, като кликнете върху границата на слоевете с клавиша ALT, натиснат на клавиатурата.
Днес научихме няколко техники за открояване на текст на вашите снимки. Като ги държите в арсенала, можете да поставите необходимите акценти върху надписите и да ги направите по-удобни за възприемане.