Съвременните социални мрежи и пратеници отдавна съдържат цялата кореспонденция на потребителите на сървърите си. ICQ Не може да се похвали с това. Така че, за да намерите историята на кореспонденцията с някого, ще трябва да копаете в паметта на компютъра.

Съхраняване на историята на кореспонденцията

ICQ и свързаните с него пратеници все още съхраняват историята на кореспонденцията на компютъра на потребителя. В момента подобен подход вече се счита за остарял, тъй като потребителят няма достъп до кореспонденцията със събеседващите, използвайки устройството, на което първоначално е осъществен разговорът.

Смята се обаче, че такава система има своите плюсове. Например, по този начин информацията е по-сигурна от външния достъп, което прави куриера по-личен от външно проникване в неприкосновеността на кореспонденцията. Освен това, разработчиците на всички клиенти работят не само за да скрият историята на кореспонденцията по-дълбоко в дълбините на компютъра, но и да шифроват файловете, така че е трудно не само да се чете, но и да ги намерите сред другите технически файлове.

В резултат на това историята се съхранява в компютъра. В зависимост от програмата, която работи с услугата ICQ, местоположението на желаната папка може да е различно.

История в ICQ

С официалния клиент на ICQ нещата са много трудни, защото тук разработчиците се опитаха да се хвалят, така че файловете с лична кореспонденция бяха безопасни.

В самата програма е невъзможно да се намери местоположението на файл с история. Тук можете да зададете само папката за съхранение на изтеглените файлове.

Но носителите на историята на кореспонденцията са пълнени много по-дълбоко и по-трудно. Характерно е, че местоположението на тези файлове варира за всяка версия.

Най-новата версия на пратеника, в която историята на съобщенията може да бъде получена без никакви проблеми - 7.2. Необходимата папка се намира на адрес:

C:Users[Имя пользователя]AppDataRoamingICQ[UIN пользователя]Messages.qdb

В най-новата версия, ICQ 8, мястото отново се промени. Според коментарите на програмиста, това се прави, за да се защити информацията и кореспонденцията на потребителите. Сега кореспонденцията се съхранява тук:

C:Users[Имя пользователя]AppDataRoamingICQ[Номер пользователя]archive

Тук можете да видите огромен брой папки, чиито имена са UIN номерата на събеседниците в ICQ клиента. Разбира се, всеки потребител има собствена папка. Всеки файл съдържа 4 файла. Файлът "_db2" и съдържа историята на кореспонденцията. Тя отваря всичко с помощта на всеки текстов редактор.

История на кореспонденцията в ICQ

Всяка комуникация тук е криптирана. Отделете фразите, които можете да излезете оттук, но това няма да е лесно.

Отворете файл с кореспонденция в ICQ

Най-добре е да използвате този файл, за да го поставите по същия път към друго устройство или да го използвате като резервно копие в случай, че програмата ви бъде изтрита.

заключение

Силно се препоръчва да имате резервни копия на диалогови прозорци от програмата, ако има важна информация там. В случай на загуба, просто трябва да поставите файла за кореспонденция, където трябва да бъде, и всички съобщения ще бъдат отново в програмата. Това не е толкова удобно, колкото четенето на диалогови прозорци от сървър, както се прави в социалните мрежи, но поне нещо.