Често се случва телефоните на Android да спрат да разпознават SIM картата. Проблемът е доста чести, затова нека разберем как да го решим.
съдържание
Проблеми при свързването към клетъчни мрежи, включително работа със СИМ, възникват по много причини. Те могат да бъдат разделени на две основни групи: софтуер и хардуер. На свой ред те се разделят на проблеми със самата карта или с устройството. Разгледайте причините за неефективността от прости до сложни.
Автономен режим, в противен случай "Режим на полет" е опция, когато е активирана, всички комуникационни модули на устройството (клетъчни, Wi-Fi, Bluetooth, GPS и NFC) са деактивирани. Решаването на този проблем е проста.
Това се случва, когато картата не е била използвана дълго време или не е попълнена. Обикновено операторът на клетъчната комуникация предупреждава потребителя, че номерът може да бъде деактивиран, но не всеки може да обърне внимание на него. Решението на този проблем е да се свържете с отдела за поддръжка на вашия оператор или просто да си купите нова карта.
Проблемът, характерен за собствениците на устройствата dvuhsimochnyh. Може да се наложи да активирате втория слот за SIM - това е направено.
Можете също така да изпробвате подобен циферблат.
Проблемът, който е характерен само за устройства, базирани на процесори MTK. При манипулиране на телефона е възможно да се повреди важен дял NVRAM, който съхранява необходимата информация за устройството да работи с безжични (включително клетъчни) мрежи. За да го проверите е възможно.
Не е лесно да възстановите NVRAM, но с помощта на програми SP Flash Tool и МТК Дроид Инструменти това е напълно възможно. Също така, като илюстративен пример, материалът по-долу може да бъде полезен.
Прочетете още:
Фърмуеър за ZTE Blade A510 смартфон
Фърмуерът за Smartphone Explay Fresh
С този проблем можете да се срещнете както на официалния фърмуер, така и на фърмуера на трета страна. В случай на официален софтуер, опитайте възстановете фабричните настройки - тази манипулация ще отмени всички промени, връщайки липсващата функционалност на устройството. Ако актуализацията е инсталирала нова версия на Android, тогава ще трябва да изчакате кръпката от разработчиците или ръчно да надстроите старата версия. мигане - единственият вариант в случай на подобни проблеми при персонализиран софтуер.
Също така се случва SIM картата и слотът в телефона да се замърсят. Можете да проверите това, като извадите картата и я разгледате внимателно. В присъствието на мръсотия - избършете с алкохолна салфетка. Самият слот може да се опита да почисти, но трябва да бъде изключително точен. Ако няма мръсотия, премахването и повторното инсталиране на картата също може да помогне - може да се е преместило в резултат на вибрации или шокове.
Някои модели устройства се продават от клетъчни оператори на по-ниска цена в маркови салони - като правило такива смартфони са свързани с мрежата на този оператор и без анотация те няма да работят с други SIM. Освен това наскоро закупуването на "сиви" (не сертифицирани) устройства в чужбина, включително и на едни и същи оператори на камери, които също могат да бъдат заключени, е популярно. Решаването на този проблем е отключването, включително официалното, срещу заплащане.
Противно на външната простота, SIM картата е доста сложен механизъм, който може да се разпадне. Причини - падане, небрежно или често извличане от приемника. В допълнение, много потребители, вместо да заменят симовете в пълен размер на микро- или nanoSIM, просто ги нарязат на желания размер. Така че най-новите устройства могат неправилно да разпознават такъв "Франкенщайн". Във всеки случай ще трябва да замените картата, която може да бъде направена в корпоративните точки на вашия оператор.
Най-неприятната причина за проблеми с разпознаването на комуникационни карти е проблемът с приемника. Те също са причинени от падания, контакт с вода или фабричен брак. Уви, е много трудно да се справите сами с този проблем и ще трябва да се свържете със сервизния център.
Причините и описаните по-горе решения са общи за повечето устройства. Съществуват и специфични, свързани с определена серия или модел на устройството, но те трябва да се разглеждат отделно.