Въпреки доста високите характеристики на повечето съвременни устройства с Android, ресурсите на смартфоните имат определени ограничения, което води до различни видове проблеми с производителността. Можете да избегнете такива ситуации, като деактивирате фонови приложения, които работят в режим „скрит“ непрекъснато. В хода на тази инструкция ще разгледаме тази процедура като пример за няколко варианта.
съдържание
От всички възможни методи за деактивиране на фонови приложения ще се съсредоточим само върху три метода, в повечето случаи тясно свързани. В същото време разглежданият проблем е лесно достъпен на смартфон с всяка версия на ОС и не изисква инсталирането на допълнителен софтуер от Play Market ,
Прочетете също: Затваряне на приложение за Android
Най-лесният метод за спиране на фоновите процеси е да използвате специален раздел в "Настройки" , предназначен да контролира оперативната памет на устройство с Android. Тази функция е налична на смартфони с петата и по-висока версия на операционната система, като еднакво ви позволява да деактивирате както стандартните, така и приложенията на трети страни.
Ако е необходимо, можете да сортирате представения софтуер в реда на използване и дисплеят да работи до последния ден. Ако обаче телефонът се рестартира, статистическите данни ще бъдат ограничени от времето на работа на устройството.
В някои случаи спирането на фоновите процеси ще изисква допълнително потвърждение чрез съответния изскачащ прозорец. В допълнение, за различни версии на фърмуера, разделът със статистически данни може значително да се различава по местоположение и функции. Така или иначе, по този начин процесът на изключване може да се счита за завършен и, ако е необходимо, преминете към следните опции.
Този метод е само частично свързан с разглежданата тема, тъй като се състои в деактивиране на приложения, които имат права за достъп за управление на устройството с Android. Извършвайки деактивиране по този начин, софтуерът ще бъде изолиран от засяга функциите на смартфона, например, когато е в режим на заключване на екрана.
Като щракнете върху бутона „Деактивиране на администратора на устройство“ , изключвате фоновия процес.
Както можете да видите, тази опция далеч не е уместна във всички случаи, тъй като малко приложения изискват подобно ниво на достъп до телефона. Освен това, понякога такова пътуване е не само начин за изключване на фоновите процеси, но също така ви позволява да отключите функцията за спиране на софтуера за предишния и следващия метод.
За разлика от предишните опции, този метод ви позволява да спрете всеки фонов софтуер, включително да консумирате минимално количество ресурси и леко да повлияете на производителността на смартфона. В различните версии на операционната система възможностите на този раздел с параметрите варират значително.
Android 5.1 и по-нови версии
Забележка: Пълен списък на системния софтуер може да се покаже през менюто в горния десен ъгъл на страницата.
Ако процесът на заден план бъде успешно изключен, бутонът Стоп ще стане недостъпен и общата информация ще бъде автоматично актуализирана.
Android 4.4
След като потвърдите и се уверите в деактивирането, процедурата може да бъде завършена. Но все пак имайте предвид, че в някои случаи спирането може да не е достатъчно поради автоматичното актуализиране на състоянието на процеса.
Такова спиране на процесите е достъпно не винаги, но във всеки случай е най-ефективният метод. В допълнение, точното име на приложението ще бъде необходимо за дезактивиране, а неговата оперативност след изключване може да бъде изложена на много начини.
Всеки от горните методи по един или друг начин ви позволява да деактивирате фоновите процеси чрез системни настройки, но в допълнение към този подход винаги можете да използвате програми на трети страни. Един от тези инструменти е Greenify, който ви позволява насила да спрете всеки работещ софтуер, включително системен софтуер. В същото време, за да работи програмата правилно на устройството с Android, ще трябва да добавите права на root.
Повече подробности: Как да добавите корен на платформата Android
Забележка: Въпреки че повечето, но не всички програми могат да бъдат спрени по подобен начин, както се вижда от екрана.
Надяваме се, че след като се запознахте с всеки от предложените методи, успяхте да спрете фоновите процеси.
Прочетете също: Как да деактивирате автозапуските приложения на Android
Когато деактивирате фоновите приложения на Android, определено трябва да вземете предвид системните процеси, състоянието на които пряко влияе върху работата на телефона. Като допълнителна опция също си струва да запомните възможността за премахване на всеки софтуер на трети страни, като по този начин деактивирате всички свързани процеси. Като цяло разглежданата процедура не трябва да създава въпроси, независимо от версията на използваната ОС и конкретни приложения.