По правило актуализациите на системния софтуер за графичния процесор осигуряват подобрения в производителността и поддръжката на нови технологии. Понякога обаче се наблюдава обратен ефект: след актуализацията на драйвера компютърът започва да работи по-зле. Нека да видим защо това се случва и как да поправим този вид неуспех.
Съдържанието
Причините за влошаване на работата на устройството след актуализиране на драйверите на видеокартата не са напълно изяснени. Може би това е въпрос на недостатъчно тестване на софтуера: има стотици възможни комбинации от компютърен хардуер и е невъзможно да се провери всичко. Методите за отстраняване на описания отказ не зависят от причината за възникването им.
Ако в дадено приложение (приложение или игра) се наблюдава спад в производителността или други проблеми, трябва да опитате да го инсталирате отново. Факт е, че не всички програми бързо прихващат новата конфигурация, която актуализираните драйвери носят със себе си, а за правилна работа такива приложения са по-добре да бъдат премахнати и инсталирани.
Още: Как да премахнете програмата Windows 7 , Windows 8 , Windows 10
Препоръчваме да използвате решения на трети страни за премахване на приложения, и по-специално, Revo uninstaller : Деинсталаторът от разработчиците обикновено почиства „опашките“, които изтритата програма оставя на твърдия диск и в системния регистър.
Най-често тези действия ще бъдат достатъчни за решаване на описания проблем.
Често причината за проблема се крие в остаряването на информация за съществуващата хардуерна конфигурация: системните данни не се обновяват самостоятелно, а операционната система вярва, че видеокартата работи на стари драйвери. Тъй като това не е така, възникват различни проблеми с работата на компютъра или индивидуалните приложения. Решаването на този проблем е много просто - диспечера на устройствата ще ни помогне.
devmgmt.msc
в полето "Run" и натиснете "OK" . Потвърдете избора.
Вижте също: Решаване на проблема с липсата на видеокарта в "Диспечер на устройствата"
Инвалидната графична карта трябва да се стартира автоматично, но ако това не се случи, повторете стъпките от стъпка 2, но този път използвайте опцията „Включване на устройството“ .
Ако никой от предложените по-горе методи не помогна, остава едно радикално решение на проблема - връщане на драйверите към по-старата версия, която не изпитва никакви проблеми с компютъра. Процедурата е доста проста, но в някои случаи тя може да бъде нетривиална задача. За повече информация относно възстановяването на водача и неговите нюанси вижте следното ръководство:
Прочетете повече: Как да върнете драйверите на видеокартата Nvidia , AMD
Актуализирането на драйверите за видеокарти може да доведе до проблеми, а не до подобрения, но по един или друг начин те все още могат да бъдат отстранени.