Плакатите за постижения са чудесен стимулант за развитието на детето, тъй като те представят важни жизненоважни признаци, които трябва да бъдат постигнати в забавна игра. Ако по-рано родителите трябваше да създават показатели със собствените си ръце, сега те използват усъвършенстван компютърен софтуер за това, предоставяйки широк спектър от възможности.
RonyaSoft Дизайнер на плакати
На първо място, нека разгледаме дизайнера на плакати от RonyaSoft, чийто основен фокус е просто създаването на различни плакати, показатели и др. За тези цели има много инструменти, които се срещат в обикновените графични програми, но създават трудности за начинаещите потребители. Интерфейсът на въпросното решение практически не се различава от обичайните редактори: в центъра има работно пространство със скица, а наоколо има налични опции, разделени по категории.
Не всеки потребител може да създаде висококачествен проект от нулата, използвайки само въображението си и наличните функции, и в такива случаи можете да използвате вградената база данни с модифицируеми шаблони или да заредите своя собствена версия от вашия твърд диск. Страничният панел съдържа инструменти, които могат да бъдат полезни при създаване на метрика: геометрични фигури, текст, чертеж и др. Долната част на прозореца съдържа инструменти за редактиране на съществуващи обекти: преместване, завъртане, подравняване, сортиране, дублиране и др. - една от най-добрите опции за създаване на метрики, но се плаща, за щастие, за една или няколко сесии е достатъчно да използвате демо версията.
Adobe indesign
InDesign е надежден и многофункционален софтуер на известната компания Adobe, която също се развива Photoshop, FlashPlayer и други полезни приложения. Той е предназначен за създаване на различни банери, плакати, показатели и други креативни дизайнерски решения. Струва си да се обърне внимание на простия и интуитивен интерфейс на руски език, насочен към обикновените потребители.
Работният процес започва с функция "Бърз старт", където потребителят избира подходящ шаблон или независимо посочва началните параметри на проекта: име, размери на листа, мерни единици и други показатели. След това се отваря платно, на което можете да използвате всякакви графични инструменти, да добавяте и редактирате текст, да задавате настройки за показване на обекти, да създавате таблици и др. Adobe InDesign е оборудван с всички необходими функции, които могат да бъдат полезни при работа с метрики, но основният проблем е че продуктът се разпространява на платена основа. Пробният период е 30 дни.
Microsoft PowerPoint
Microsoft PowerPoint, първоначално проектиран за създаване и показване на презентации, също се използва като инструмент за създаване на метрика. Това ще бъде подпомогнато от полезни функции, които ви позволяват да добавяте всякакви медийни файлове, текст, преходи и анимация към слайда. Готовият проект може да бъде отпечатан или демонстриран директно в интерфейса на приложението.
Интерфейсът на Microsoft PowerPoint е направен в класически стил за приложения за разработчици и е преведен на руски език, но начинаещите потребители все още могат да изпитват трудности по време на работния процес, особено когато става въпрос за създаване на метрика. Следователно разглежданото решение е подходящо за по-напреднали потребители, които вече са запознати с тази среда. В безплатната версия всички функции на приложението са отворени за 30 дни.
Адобе Фотошоп
Можете също да създадете показател, като използвате конвенционални редактори, работещи с всякакви графични обекти. Най-добрият пример ще бъде световноизвестният Adobe Photoshop, който най-често се използва за обработка на снимки. Но не всеки потребител ще може да работи в него поради сложния интерфейс и впечатляващия брой различни функции.Ако обаче разбирате всичките му възможности, няма да са необходими други решения.
Редакторът се разпространява на платен модел с 30-дневна пробна версия. Както и в други продукти на Adobe, е реализиран висококачествен превод на интерфейса на руски език. Начинаещите могат да се възползват от широка гама уроци, които подробно описват всички работни потоци във Photoshop.
Corel Draw
CorelDRAW е друг многофункционален редактор, чиято основна характеристика е работата с векторна графика. Ако вашият показател ще използва геометрични фигури, въпросното приложение си струва да се обърне внимание. В него можете да създавате готови обекти, да ги оформяте и подравнявате, както и да работите с текст. В някои ситуации инструментите могат да ви бъдат полезни "Художествени удари"представени като растерни ефекти.
Подобно на Adobe Photoshop, CorelDRAW има доста сложно меню, което не всички потребители могат да разберат. За щастие в интернет има много уроци, включително уроци за това как да създавате метрични макети. Самият интерфейс може да бъде персонализиран според индивидуалните нужди, което улеснява работния процес, макар и не толкова. Има локализация на руски език.
В тази статия разгледахме някои страхотни метрични решения. Повечето от тях са графични редактори, които изискват известен опит от потребителя.