Процесът на разработване на приложения е много скъп и отнема много време, а много усилия, пари и време могат да отидат в разработването на една програма. Ето защо много често програмистите забравят да локализират програмите на руски език. Но благодарение на програмите, които са в този списък, сега е лесно да русифицирате програмите.
Програмите за превод на програми може да не са специално създадени за тази цел, а най-често срещаните крадци на ресурсите, ако могат да променят ресурсите си, а не само да получат достъп до тях. В този списък повечето програми не са разработени за локализация, но с помощта на тях е възможно да се направи това.
Най-простата версия на пукнатината. Разбира се, той е проектиран като лесен начин за достъп до ресурсите на програмите, но сръчните ръце на потребителите смятат, че е по-добре да го използват. Няма плюсове и минуси в това, но има и минуси. Например, той не е актуализиран за повече от 10 години и функционалността му отдавна е разочароващо, тъй като eXeScope не може да получи пълен достъп до всички ресурси.
Тази програма е един от най-мощните начини за достъп до ресурсите на програмата. Тя има много широка функционалност и получава "пропуск" в почти всички части на програмата, което ви позволява да превеждате, дори и неточно. Интуитивният интерфейс и способността да разпознавате вируса още преди стартирането на програми го прави още по-привлекателна.
Resource Hacker малко прилича на PE Explorer, поне по функционалност. Благодарение на тази програма можете също да получите достъп до много ресурси, като по този начин превеждате повече фрази и думи. Освен това можете да напишете свои собствени скриптове в него, които можете да поставите директно в програмата, като отделен ресурс (може би така, че вирусите да влязат в програмите).
LikeRusXP е създаден специално за превод на програми, за разлика от трите предишни програми. Той не разполага с голям набор от функции, както в Multilizer, но има вградени преводачи и дори собствени речници, които могат да бъдат допълнени. Тази програма за русификация на програмите обаче е безплатна само за известно време.
В момента това е най-мощната програма за превод на програми на руски език. За разлика от Resource Hacker и подобни "крадци на ресурсите", той получава достъп само до тези, които са необходими или възможни за превод. Има няколко вносители, между които "google-translate". Благодарение на вносителите можете да организирате автоматичен превод или да превеждате ръчно всеки ред.
Урокът: Русификация на програмите с помощта на Multilizer
Списъкът на тези програми е написан специално за тези, които не могат да научат чужд език, защото сега имате възможност да превеждате почти всяка програма. Най-подходящото, но и най-скъпото средство за това е Multilizer, въпреки че някой друг може да хареса друга програма. Или може би използвате програми за локализация, които не са в този списък?