Благодарение на наличието на USB портове за съвременни телевизори, всеки от нас може да вмъкне USB флаш устройство в такива устройства и да прегледа снимки, записан филм или музикален видеоклип. Това е удобно и удобно. Възможно е обаче да има проблеми, свързани с факта, че телевизорът не приема флаш устройството. Това може да се случи по различни причини. Помислете какво да направите в тази ситуация.
Основните причини в тази ситуация могат да бъдат такива проблеми:
Преди да поставите носителя в телевизора, непременно прочетете ръководството за експлоатация за неговата работа и обърнете внимание на следните нюанси:
Може би в инструкциите на устройството ще бъде възможно да се намери отговор на въпроса, свързан с факта, че телевизорът не възприема USB устройството. Ако не, ще трябва да тествате производителността на USB флаш устройството, но е достатъчно лесно. За да направите това, просто го поставете в компютъра. Ако тя е работеща, ще трябва да разберем защо телевизията не я вижда.
Причината за проблема, поради който флаш паметта не се разпознава от телевизора, може да се скрие в друг тип файлова система. Факт е, че повечето от тези устройства възприемат само файловата система "FAT 32" . Логично е, че ако вашето флаш устройство е форматирано като "NTFS" , няма да работи. Затова не забравяйте да прочетете инструкциите на телевизора.
Ако файловата система наистина е различна от флаш паметта, трябва да се преформатира.
Там е, както следва:
Сега опитайте отново да го използвате. Ако телевизорът все още не приема устройството, използвайте следния метод.
Прочетете още: Вместо папки и файлове на флаш устройството се появиха преки пътища: решението на проблема
Някои модели телевизори имат ограничения за максималния размер на паметта на свързаните устройства, включително флаш устройства. Много телевизори не приемат сменяеми дискове, по-големи от 32 GB. Следователно, ако ограничението за размера на паметта е посочено в ръководството за употреба и вашето флаш устройство не отговаря на тези параметри, трябва да придобиете друг. За съжаление, няма друг изход в тази ситуация и не може да бъде.
Може би телевизорът не поддържа формата на файловете, които не искате да го отворите. Особено често тази ситуация се случва във видео файлове. Затова намерете списъка с поддържани формати в ръководството за телевизора и се уверете, че тези разширения са на вашето флаш устройство.
Друга причина, поради която телевизията не вижда файловете, може да е името им. За телевизора е за предпочитане да преглеждате файлове, наречени латински букви или цифри. Някои модели телевизори не възприемат кирилската азбука и специалните символи. Във всеки случай не е излишно да се опитвате да преименувате всички файлове.
При някои модели телевизори до USB порт има само "само USB услуга" . Това означава, че такова пристанище се използва само в сервизните отдели за ремонтни дейности.
Такива съединители могат да се използват, ако са отключени, но това изисква специализирана намеса.
Прочетете още: Използване на USB флаш устройство като RAM на компютър
Понякога има ситуация, в която многократно сте свързали определено флаш устройство към телевизора и след това изведнъж спира да се определя. Най-вероятната причина може да е износването на файловата система на вашето флаш устройство. За да проверите разбитите сектори, можете да използвате стандартните инструменти на Windows OS:
Ако всички описани методи не разрешат проблема, тогава USB портът на телевизора може да е повреден. В този случай трябва да се свържете с мястото на покупката, ако все още има гаранция, или със сервизния център за ремонт и замяна на такива. Успех в работата си! Ако имате някакви въпроси, напишете ги в коментарите.
Прочетете още: Инструкции за инсталиране на USB флаш устройство на операционната система чрез примера на Kali Linux