FL Studio е професионална програма за създаване на музика, заслужено призната за една от най-добрите в своята област и, което е важно, активно използвано от професионалисти. В този случай, въпреки принадлежността към просегмата, тази цифрова аудио работна станция може да се използва доста свободно от неопитен потребител.
FL Studio има привлекателен, лесен и интуитивен интерфейс, а подходът към креативността (редактиране на аудио, създаване и записване на музика) се изпълнява лесно и лесно в него. Нека да разгледаме по-отблизо какво и как да се направи в тази прекрасна програма.
съдържание
Всъщност създаването на музика е нещо, за което FL Studio е предназначено. Създаването на музикална композиция се осъществява на няколко етапа: първо, музикални фрагменти, отделни части се създават или записват върху модели, броят и размерите на които са неограничени и всички тези модели са разположени в плейлиста.
Всички тези фрагменти се припокриват, дублират, умножават и редуват, постепенно се превъплъщават в пълен състав. След като сте създали барабанна част, бас линия, основна мелодия и допълнителни звуци (т.нар. Музикално съдържание) върху моделите, просто трябва да ги подредите в плейлист, който в същността си е редактор на множество заглавия. Продукцията ще бъде завършен музикален състав.
Без значение колко добър, професионално ориентиран FL Studio е създаден, създаденият в него музикален композит няма да звучи качествено, професионално (студио), докато не бъде намален. За тези цели програмата има усъвършенстван миксер, инструменти за каналите, които могат и трябва да бъдат обработвани с всякакви ефекти.
Сред ефектите са еквалайзери, филтри, компресори, ограничители, ревербери и много други. Само след нотата музикалното творение ще звучи като песните, които слушахме по радиото или по телевизията. Последният етап от работата с песента е усъвършенстването (ако става въпрос за албум или ЕП) или за премащаване (ако парчето е едно). Този етап е нещо подобно на сместа, с изключение на това, че само всяко парче от композицията и цялата песен (песни) се обработват по време на мастеринг.
Как се смесват и овладяват
Като част от FL Studio има голяма библиотека от звуци - това са проби и цикли, които могат и трябва да се използват за създаване на музикални композиции. В никакъв случай обаче не е необходимо да се ограничавате до стандартен набор - дори и на самия сайт на разработчика, има много примерни пакети със звуци от различни музикални инструменти и различни музикални жанрове.
В допълнение към пробите и циклите, налични на официалния сайт, извадката paky la FL Studio създава огромен брой автори. Има хиляди от тези библиотеки, дори милиони. Изборът на музикални инструменти, жанрове и направления практически няма граници. Ето защо почти никой композитор не може да направи, без да ги използва в работата си.
Как да добавите мостри
Проби за FL Studio
Както всеки добър DAW, FL Studio поддържа работа с добавки от трети страни, които за него има много. Достатъчно е просто да инсталирате приставката на компютъра си, да го свържете с интерфейса на програмата и всичко - да започнете да работите.
Някои плъгини са предназначени да създават музика чрез вземане на проби и синтез, други - за обработка на завършените музикални фрагменти и цялата песен с всякакви ефекти. Първите се добавят към шаблоните, а мелодията се записва в прозореца Piano Roll, втората се добавя към главните канали на миксера, където всеки музикален инструмент, който е регистриран в шаблона, се намира в плейлиста.
След като прочетете тези статии, ще научите как да използвате FL Studio, какво и как можете да направите в тази програма.