При работа в офиси често се изисква създаването на терминален сървър, към който ще бъдат свързани други компютри. Например, тази възможност е много търсена при групова работа с 1C. За тази цел са създадени специални сървърни операционни системи. Но, както се оказа, тази задача може да бъде решена дори и с обикновения Windows 7. Да видим как да се създаде терминален сървър от компютър в Windows 7.

Процедурата за създаване на терминален сървър

Операционната система Windows 7 по подразбиране не е проектирана да създава терминален сървър, т.е. не позволява на множество потребители да работят едновременно в паралелни сесии. Въпреки това, като направите определени настройки за OS, можете да постигнете решение на задачата, зададена в тази статия.

Важно! Преди да направите всички манипулации, които ще бъдат описани по-долу, създайте точка на възстановяване или архивиране на системата ,

Метод 1: Библиотека за обновяване на RDP

Първият метод се изпълнява с помощта на малка библиотека RDP Wrapper Library.

Изтегляне на библиотека за обновяване на RDP

  1. На първо място, на компютър, предназначен за сървър, създаване на потребителски акаунти , които ще бъдат свързани от други персонални компютри. Това се извършва по обичайния начин, както при редовното създаване на профила.
  2. Създаване на профил в прозореца "Управление на профила" в контролния панел в Windows 7

  3. След това разархивирайте ZIP архива , който съдържа предварително свалената библиотека RDP Wrapper, в която и да е директория на компютъра.
  4. Извличайте файловете от библиотеката за обновяване на RDP от ZIP архива, използвайки контекстното меню в Windows Explorer 7

  5. Сега трябва да стартирате "Command Line" с административна власт. Кликнете върху Старт . Изберете "Всички програми" .
  6. Отидете на всички програми, като използвате менюто "Старт" в Windows 7

  7. Отидете в директорията "Стандарт" .
  8. Отидете в директорията "Стандарт", като използвате менюто "Старт" в Windows 7

  9. В списъка с инструменти потърсете надписа "Команден ред" . Кликнете върху него с десния бутон на мишката ( PCM ). В списъка с действия, които се отварят, изберете "Пусни като администратор" .
  10. За да стартирате командния ред като администратор от контекстното меню, като използвате менюто "Старт" в Windows 7

  11. Интерфейсът "Команден ред" е стартиран. Сега трябва да въведете командата, която инициализира стартирането на програмата RDP Wrapper Library в режима, необходим за решаване на задачата.
  12. Интерфейс на командния ред, работещ като администратор в Windows 7

  13. Превключете на "Командния ред" на локалния диск, където сте разопаковали архива. За да направите това, просто напишете буквата на устройството, поставете двоеточие и натиснете Enter .
  14. Превключете на друго устройство през интерфейса на командния ред в Windows 7

  15. Отидете в директорията, където сте разопаковали съдържанието на архива. Първо въведете стойността на "cd" . Поставете място. Ако желаната папка е в корена на диска, просто въведете нейното име, ако е вмъкната директория, трябва да посочите пълния път към него чрез наклонена черта. Натиснете Enter .
  16. Отидете в папката за местоположение на програмата чрез интерфейса на командния ред в Windows 7

  17. След това активирайте файла RDPWInst.exe. Въведете командата:

    RDPWInst.exe

    Натиснете Enter .

  18. Стартирайте RDPWrap-v1.6.1 през интерфейса на командния ред в Windows 7

  19. Извежда се списък с различните режими на работа на тази програма. Трябва да използваме режима "Инсталиране на обвивката в папка" Програмни файлове (по подразбиране) " . За да го използвате, въведете атрибута "-i" . Въведете го и натиснете Enter .
  20. Въвеждане на атрибута i за програмата RDPWrap-v1.6.1 чрез интерфейса на командния ред в Windows 7

  21. RDPWInst.exe ще направи необходимите промени. За да може компютърът ви да се използва като терминален сървър, трябва да направите няколко системни настройки. Кликнете върху Старт . Кликнете върху PCM под името "Компютър" . Изберете елемента "Свойства" .
  22. Отворете собственостите на компютъра чрез контекстното меню в менюто "Старт" в Windows 7

  23. В прозореца на свойствата на компютрите, показани чрез страничното меню, отидете на елемента "Настройване на отдалечен достъп" .
  24. Отидете в прозореца за конфигуриране на отдалечен достъп от прозореца със свойства на системата в Windows 7

  25. Показва се графичната обвивка на системните свойства. В секцията "Отдалечен достъп" в групата "Отдалечен работен плот" преместете радио бутона до позиция "Позволи връзка от компютри ..." . Кликнете върху елемента "Избиране на потребители" .
  26. Разрешаване на връзката от компютри с всяка версия на отдалечения работен плот в раздела Отдалечен достъп в прозореца Свойства на системата в Windows 7

  27. Отваря се прозорецът "Потребители на отдалечени таблици" . Факт е, че ако не посочите имената на конкретни потребители в него, отдалечен достъп до сървъра ще получават само профили с административни органи. Кликнете върху "Добавяне ..." .
  28. Отидете на добавяне на потребители, за да осигурите отдалечен достъп в прозореца Потребители на отдалечен работен плот в Windows 7

  29. Изскача прозорецът "Изберете:" Потребители " . " В полето "Въведете имената на избираеми обекти" въведете имената на създадените по-рано потребителски акаунти чрез точка и запетая, които искате да предоставите на сървъра. Кликнете върху OK .
  30. Въвеждане на имена на профили в прозореца Изберете потребители в Windows 7

  31. Както можете да видите, в прозореца "Потребители на отдалечен работен плот" се показват необходимите имена на профили. Кликнете върху OK .
  32. Профилите са добавени в прозореца на Потребителите на отдалечен работен плот в Windows 7

  33. След като се върнете в прозореца със системните свойства, кликнете върху "Прилагане" и "ОК" .
  34. Запазване на промените в раздела Отдалечен достъп в прозореца Свойства на системата в Windows 7

  35. Сега остава да правите промени в настройките в прозореца "Локална групова политика" . За да се обадите на този инструмент, ще използваме метода за въвеждане на командата в прозореца "Изпълнение" . Натиснете Win + R. В прозореца, който се показва, въведете:

    gpedit.msc

    Кликнете върху OK .

  36. Отидете в прозореца за локална групова политика, като въведете командата в прозореца Изпълнение в Windows 7

  37. Отваря се прозорецът "Редактор" . В лявото меню на корпуса кликнете върху "Компютърна конфигурация" и "Административни шаблони" .
  38. Отворете раздела Административни шаблони в прозореца Редактор на местни групови правила в Windows 7

  39. Отидете до дясната страна на прозореца. Влезте в папката "Компоненти на Windows" .
  40. Отворете раздела Windows Components на прозореца Editor Local Policy Group в Windows 7

  41. Потърсете папката " Услуги за отдалечен работен плот " и влезте в нея.
  42. Отворете раздела "Услуги за отдалечен работен плот" в прозореца Редактор на местни групови правила в Windows 7

  43. Отидете в директорията "Host Remote Session Host" .
  44. Отидете в раздела "Хостинг на сесии на отдалечен работен плот" в прозореца Редактор на политики за местни групи в Windows 7

  45. От списъка с папки по-долу изберете "Връзки".
  46. Отворете секцията "Връзки" на прозореца "Редактор на местни групови правила" в Windows 7

  47. Ще се отвори списъкът с настройките на правилата в секцията "Свързвания" . Изберете опцията "Ограничаване броя на връзките" .
  48. Отидете в "Ограничете" броя настройки на връзките в секцията "Връзки" в прозореца Редактор на местни групови правила в Windows 7

  49. Ще се отвори прозорецът за настройки на избраната опция. Преместете бутона за избор до позиция "Активиране" . В полето "Позволено отдалечено работно време" въведете стойност "999999" . Това означава неограничен брой връзки. Кликнете върху "Прилагане" и "ОК" .
  50. Премахване на ограничението за броя на връзките в прозореца за настройки на Лимит на броя на връзките в Windows 7

  51. След тези стъпки рестартирайте компютъра. Сега можете да се свържете с компютър с Windows 7, над който са извършени горните манипулации от други устройства като терминален сървър. Естествено, можете да въведете само тези профили, въведени в базата данни с профили.

Метод 2: UniversalTermsrvPatch

Следващият метод включва използването на специален кръпка наречен UniversalTermsrvPatch. Този метод се препоръчва да се използва само ако предишният вариант на действията не е помогнал, както при актуализации на Windows, ще е необходимо отново да изпълнявате процедурата всеки път.

Изтеглете UniversalTermsrvPatch

  1. На първо място, създайте в компютърните акаунти на тези потребители, които ще го използват като сървър, както беше направено в предишния метод. След това изтегленото UniversalTermsrvPatch разархивирайте RAR архива ,
  2. Извличайте файловете UniversalTermsrvPatch от архива на RAR, като използвате контекстното меню в Explorer в Windows 7

  3. Отидете в разопакованата папка и изпълнете файла UniversalTermsrvPatch-x64.exe или UniversalTermsrvPatch-x86.exe, в зависимост от капацитета на процесора на компютъра.
  4. Пускане на файла UniversalTermsrvPatch в Windows Explorer 7

  5. След това, за да направите промени в системния регистър, стартирайте файл, наречен "7 и vista.reg" , намиращ се в същата директория. След това рестартирайте компютъра.
  6. Пускане на 7 и Vista файл в Windows Explorer 7

  7. Необходими са промени. След това трябва непрекъснато да изпълнявате всички онези манипулации, описани в предишния метод, като се започне с параграф 11 .

Както можете да видите, първоначално операционната система Windows 7 не е проектирана да работи като терминален сървър. Но след като сте инсталирали някои софтуерни добавки и сте направили необходимата корекция, можете да постигнете, че компютърът ви с посочената операционна система ще работи точно като терминал.